Miks on oluline kaasata fotograaf planeerimisse ning mida tähendab hea koostöö?

Planeerimine ja koostöö

Kogemustest inspireeritult lahkan täna teemat, mis võiks huvi pakkuda rohkem tulevastele pulmalistele, kuid miks ka mitte lihtsalt fotosessiooni planeerijatele.

Kogemused õpetavad ning kogemused näitavad, mida teha edaspidi teisiti. Vahest, aga ei sõltu minu töö ainult minust ning see on hakanud kohati minu teenuse kvaliteeti segama.

Miks kaasata fotograaf kohe ajakava paika seadmisesse?

See on tegelikult palju olulisem kui arvata võiks.  Iga sündmus möödub kiirelt, kuid pildid on just need, mis jäävad sind saatma elu lõpuni ning mida saavad vaadata järgmised põlved. Järgmisena kirjutan lahti paar punktid, miks soovitan esimesena nii fotograafi kui videograafiga panna asjad paika:

1. Paneme paika ajakavas mõned kindlad pildistamise ajad – fotograaf teab, millal ja kus tulevad head pildid, ta teeb selleks teadlikku eeltööd, et tulemus oleks perfektne. Peale arutlusi on palju lihtsam hakata nende punktide ümber ehitama järgnevat plaani muretsemata, kas sinu tähtsast sündmusest ikka saab piisavalt ideaalseid jäädvustusi.

2. Fotograaf näeb oma töö kõrvalt palju ning oskab anda nõu ka muude ajakava puudutavate küsimuste osas. Selles valdkonnas töötades tekivad laialdased koostöö võimalused teiste tegijatega. Lisaks näeme ka kõrvalt teiste tehtud vigu ning kitsaskohti ja oskame jagada häid soovitusi, kuidas erinevaid vigu vältida.

Mida tähendab hea koostöö fotograafiga?

Ma ei tähtsusta siin kohal üle kindlasti fotograafi ametit ning samasugust põhjalikkust soovivad ilmselt ka teised teie sündmusele tulevad teenusepakkujad.

Ole valmis olema tihedas suhtluses teenusepakkujatega ning proovin vastata alati detailselt ning esimesel võimalusel. Fotograafina ütleksin, et ma ei küsi kunagi asjatuid küsimusi ega tee ka seda loba ajamiseks. Esimesena saadud küsimustiku vastused ei pruugi olla piisavad ning standard küsimustik ei pruugi olla arvestav konkreetselt sinu sündmusega. See tähendab vaid üht, vajan informatsiooni rohkem ning enne sündmuse päeva võib tekkida küsimusi päevas mitu. Vastuste põhjal organiseerin oma tehnikat, efektiivsust ja palju muud. Palun ära ignoreeri ning arva, et me kõike ise teadma peaks.

Soovin teha oma tööd suurima pühendumisega ning olla kogu hingega asja juures, kuid koostööd mitte tegev klient võib suuresti pärssida seda.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga