Tingimused ja tähtsamad uuendused neis

Nagu olen varasemalt maininud, siis kogemused õpetavad ja kogemused näitavad, mida tuleb teha teisiti.

Mulle on ääretult oluline, et klient eelnevalt tutvuks mu portfoolioga ning tutvuks ka minuga, kuid kolmandaks väga tähtsaks punktiks on ka tingimused.

Tingimused dikteerivad, millised on kliendi ning fotograafi õigused enne teenuse osutamist, teenuse kasutamisel ja pärast teenuse saamist. Olen valmis läbirääkima punkte ning tulema alati vastu erandjuhtudel mõistlikutel põhjustel.

Tähtsamad muudatused tingimustes alates 22.09.2022

  • Käitume üksteise suhtes lugupidavalt ning räägime muredest murede tekkimise hetkel 

Selle osas te kindlasti mõtlete, et kas sellist asja on tarvis kirjutada tingimustes välja. Ka mina ei oleks veel hiljuti selle mainimist oluliseks pidanud kuna see võiks ju olla täitsa elementaarne. Aga näete, taaskord kogemused õpetavad ja vahest täitsa valusalt. Ole armas ning räägi muredest/probleemidest pildistamise hetkedel ning ära käitu ebameeldivalt sessiooni ajal ega ka pärast sessiooni!

  • Broneeringut on võimalik muuta ajaliselt (30€)

Broneeringutasu ei küsi ma lihtsalt sellepärast, et kindlustada omale teatud kuupäevaks töö, vaid sellepärast, et teistele klientidele kindlalt öelda, et kahjuks on kuupäev võetud. Kui klient hakkab kuupäevi pidevalt ringi tõstma, siis mis kindlus jääb üldse fotograafile?

  • Fotosära omab õigust kasutada fotosid reklaami eesmärgil kodulehel/sotsiaalmeedia kontodel, v.a täieliku privaatsuse lisateenuse puhul – lisateenuse olemasolul ei kasuta Fotosära pilte reklaami eesmärgil ühelgi sotsiaalmeedia platvormil ega kodulehel.

See küll ei ole uus tingimus, kuid tundub, et vajab meeldetuletust siiski. Kui sa ei ole soetanud privaatsuse lisateenust, siis on sinu fotosid lubatud Fotosära sotsiaalmeedia kontodel ning kodulehel jagada reklaami eesmärgil. Kui seda teenusena ei pakuks, siis keelaks ilmselt igaüks mul pilte ülesse panna ning ettevõttele poleks võimalik reklaami teha.

  • Sessioonile hilinemise korral väheneb pildistamise aeg või tuleb sobivuse korral aega juurde osta. Fotograaf ei oota klienti mitte teavitamise korral üle 15min.

Jah, kui sa hilined, siis raiskad sa eelkõige pildistamiseks mõeldud aega. Mina olen alati vähemalt 10min enne kohal kokkulepitud asukohas ning varem alustamine pole kunagi probleem. Küll aga ei ole aksepteeritav ette teatamata hilinemine! Ilma igasuguse teavituseta ootan sind vaid 15min ning oman õigust lahkuda ning ei ole kohustatud tagastama broneerimistasu.

  • Fotosära omab õigust keelduda edasisest koostööst kui klient on ebaviisakas ning ei arvesta väljatoodud tingimustega.

Kui klient on ebaviisakas ning ei arvesta või pole nõus kodulehel välja toodud tingimustega, siis ei ole Fotosära kohustatud esitama broneeringutasu arvet.

  • Fotosära omab õigust lahkuda sessioonilt enne kokkulepitud aeg kui klient ei ole adekvaatne või ei ole rahul fotograafi teenusega. Broneerimistasu ei ole tagastatav.

Kui klient on alkohoolsete või narkootiliste ainete tugeva mõju all ning ei ole adekvaatses seisundis lahkub fotograaf sessioonilt/ürituselt.  Kui klient käitub fotograafiga ebaviisakalt ning lugupidamatult, lahkub fotograaf ette teatamata. See võib tunduda pisut karm ja ebaõiglane, aga ebaõiglane on ka teenusepakkujat kehvasti kohelda.

  • Hinnad ei sisalda iga pildi eritöötlust (kortsud, ebasobivad kumerused jms).

See ei oleks mõistlik ning võtaks meeletu aja. Lisaks ei tee ma selliseid töötluseid omaalgatuslikult, sest klienti ei pruugi enda keha ebatäpsused üldse häirida. Kui sa soovid piltidel välja näha pisut saledam, sind häirib topeltlõug või mõni muu nüanss, siis proovi sellest rääkida juba enne sessiooni, et teaksin arvestada töötlusel ajalise lisakuluga. Eritöötlusi teen kuni 10 pildile.

 

Sellised said uuendused ning loodan, et keegi nüüd päris ära ei ehmunud nende peale. Loodan ka, et minuni jõuavad ikka need kõige toredamad ja vahvamad kliendid, kellega teeme ägedaid sessioone ning pulmapidusid!

Mu kliendid on mulle kui oma lähedasteks sõpradeks saanud ning 99% oleme tõsiselt hästi klappima saanud esimesest silmapilgust, kuid alati on ka erandeid ja erandid on kahjuks saanud tingimustesse kirja.

 

Kohtumiseni!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *